Vítejte

Vítáme Vás na stránkách farnosti Hradisko u Kroměříže. Najdete tady informace o nás a o našem životě kolem chrámu Všech svatých. Kostel se nachází přímo v obci Hradisko. Do naší farnosti patří ještě obce Lutopecny - Měrůtky, Bezměrov a Postoupky - Miňůvky.

Bohoslužby:

Neděle: 9:15
Čtvrtek: 18:00 v zimním období a v 19:00 v letním

Časy bohoslužeb se mohou měnit. Změny sledujte v ohláškách na každý týden.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Na základě podmínek stanovených Vládou ČR se může od 18. listopadu účastnit bohoslužeb do 15 osob, od 23. listopadu do 20 osob.

Ve farním kostele Všech svatých slavíme mše svaté podle pravidelného pořadu bohoslužeb: v neděli v 9.15 hod., ve čtvrtek v 18 hod.

Protože je počet účastníků omezen, mají přednost ti, na jejichž úmysl je sloužena mše svatá.

Nedělní mše svaté se mohou účastnit jen předem přihlášení. Pořadník leží v kostele na stolku pod kůrem. Přihlásit se můžete také telefonicky u děkana P. Josefa (731 402 093).

V neděli odpoledne od 14 do 15 hod. je farní kostel otevřen k osobní modlitbě a individuálnímu přijetí svátostí (svaté přijímání, svátost smíření).

Při vstupu do kostela dodržujme hygienické předpisy (rouška, rozestupy, dezinfekce rukou). Neneseme v těchto dnech odpovědnost jen sami za sebe, ale také za všechny ty, s nimiž se setkáváme.

Za ohleduplné jednání, které je projevem lásky k bližnímu, děkujeme.

Na požádání a na základě domluvy kněz navštíví nemocné a poslouží jim svátostmi.

V době, kdy nemůžeme společně slavit bohoslužbu, Buďme spojeni skrze modlitbu. Využívejme rozšířených možností ke sledování mše svaté přenášené rádiem, televizí nebo on-line přenosy. Prožívejme takové chvíle v opravdovém soustředění (vše ostatní odložme). Modleme se každý den růženec zejména za ukončení pandemie COVID-19, za lékaře, zdravotníky, za nemocné, za zemřelé a jejich rodiny. Most modlitby vytváříme večer ve 20 hod. Buďme pozorní a ochotní pomoci lidem v naší blízkosti, zvláště těm, kdo jsou osamoceni.

Rodinám s dětmi doporučujeme využít ke slavení neděle nabídku aplikace Centra pro rodinný život Neděle v rodině: http://nedelevrodine.cz/

Tam najdete také v odkaze „Centrum pro katechezi“ texty ke KARTIČKÁM, které děti dostávaly každou neděli. Zamyslete se s dětmi nad textem nedělního evangelia. Kartičky si děti mohou v kostele vyzvednout později.

(Viz http://nedelevrodine.cz/metodika-2020-2021/)

Rozpis úklidu 2020 PDF Tisk Email

Rozpis úklidu na rok 2020 lze stáhnout zde.

Oprava památníku padlých PDF Tisk Email

Oprava hrobu padlých v I. a II. světové válce byla spolufinancována dotací Města Kroměříž ve výši 79.000,-Kč.

Investor opravy: Římskokatolická farnost Hradisko u Kroměříže

Rok realizace: 2018

Trio Expres PDF Tisk Email

Poslední číslo farního týdeníku zde.

Videa pro děti s poselstvím PDF Tisk Email

Vlčí doupě: